Vendimi nr. 312 - PËR MIRATIMIN E KRITEREVE PËR ANËTARË TË BORDIT TË ADMINISTRIMIT

Në mbështetje të nenit 38 pika. gj, nenit 48. pika I të ligjit nr. 80/2015 “Për arsimin e lartë dhe kërkimin shkencor në instituclonet e arsimlt të lartë, në Republikën e Shqipërisë me propozim të Rektorit, Senati Akademik në mbledhjen e tij të dates 06.07.2016

V E N D O S I:

1.    Miratimin e kritereve per anëtarë te Bordit të Administrimit përfaqësues të USH-së:

a.    Të jetë pedagog me kohë lë plotë në USH.

b.    Të ketë të paktën gradën shkencore '’Doktor".

c.    Të mos jetë i zgjedhur si autoritet apo në organet drejtuese të USH-së.

d.    Të mos jetë në ndiekje penale dhe ndaj tyre të mos jetë dhënë masë e sigurimit Personal; të mos jetë dënuar për vepra penale me vendim gjyqësor të formës së prerë. të mos jetë të dënuar më parë për vepra penale si dhe ndaj tyre të mos jetë dhënë masë disiplinore.