Thirrje për pjesëmarrje në Konferencën e dytë Ndërkombëtare në temë “Gjuhësi, letërsi dhe kulturë”

Kemi nderin t’ Ju ftojmë të merrni pjesë në Konferencën e dytë Ndërkombëtare të Fakultetit të Gjuhës Angleze të Kolegjit AAB, e cila organizohet në bashkëpunim me Universitetin“Luigj Gurakuqi”Shkodër, Universitetin “Aleksandër Moisiu”, Durrës (UAMD), dhe Fakultetin Gjuhët, Kulturat dhe Komunikimi të Universitetit të Evropës Juglindore (UEJL), në temën "Gjuhësi, letërsi dhe kulturë ”.

Afati i fundit për dërgimin e abstrakteve është 28 mars 2017, kurse Konferenca mbahet 29 prill 2017, në ambientet e Kolegjit AAB, në Prishtinë.

Për më shumë informacione rreth programit të konferencës klikoni linkun zyrtar të konferencës, http://konferencat.aab-edu.net/icllc2017/en/index.html

Ju inkurajojmë ta ndani këtë thirrje për pjesëmarrje në konferencë edhe me kolegët tuaj.

Ju falënderojmë për interesimin tuaj dhe shpresojmë të shihemi në Kolegjin AAB- Prishtinë!

Invitation to participate at the International conference on Linguistics, Literature and Culture

It is our great pleasure to invite you to the “International Conference on Linguistics, Literature and Culture”, organised by the Faculty of Foreign Languages,Department of English Language at the AAB College, in partnership with the University “Luigj Gurakuqi”of Shkodra, University “Aleksandër Moisiu” of Durrës (UAMD), and the South-East European University (SEEU),Department of Languages, Cultures and Communications.

The Conference will be held on 28th March, 2017, at AAB College, Prishtina. The deadline for abstract submission is 29th February 2017.

For more information about the conference, please click on the conference official link, http://aab-edu.net/en/conferences/linguistics-literature-culture-2/

We would really appreciate it if you could send this Call for papers to your colleagues.

Thank you for your interest and we hope to see you at AAB College, Prishtina.

Zyra për Informim dhe Marrëdhënie me Publikun në Kolegjin AAB

Information and Public Relations Officce, AAB Collage