Mundësi Internshipi tek Qendra Ndërkombëtare e ICC për ADR (Alternative Dispute Resolution) 1 Shtator 2015 - 28 Shkurt 2016, Paris

Detyrat e internshipit asistojnë në organizim dhe manaxhim të  2016 Mediation Week , përfshirë dhe aktivitetin e përvitshëm të ICC Mediation që prej 11 vitesh tashmë, 2016 ICC International Commercial Mediation Competition. Këto aktivitete zhvillohen në fillim të Shkurtit të vitit 2016, në Paris.

Detyrat e praktikantit përfshijnë:
  • mbarëvajtjen e regjistrimeve online,
  • t’u përgjigjesh  kërkesave informuese të pjesëmarrësve,
  • përpilimin e agjendës së aktiviteteve, formatimin e dokumenteve,
  • zgjidhjen e çështjeve të kontabilitetit,
  • përgatitjen e takimeve dhe trajnimeve,
  • shqyrtimin e detyrave të përgjithshme administrative,
  • ndihmesë dhe mbështetje në përgatitjen logjistike të eventeve dhe dërgimin e emaileve pjesmarrësve.

Kushtet e Pranueshmërisë:
Kandidatët duhet të jenë studentë universiteti ose të përfshihen në studime të tjera të pranueshme për dhënien e statusin të praktikantit studentëve sipas ligjit francez. Praktikanti do të marrë një shpërblim modest. ICC gjithashtu mund të asistojë me çështje administrative.

Procesi Aplikimit:
Ju lutem dërgoni aplikimin tuaj brënda dates 30 Maj 2015 (CV, letër motivimi, referencat) në adresën e emailit  courtinternship@iccwbo.org
Për më shumë informacion klikoni linkun: http://bit.ly/1JEgfYT.

Për çdo paqartësi, mos hezitoni të na kontaktoni.

Gjithë të mirat,
ICC Albania

c/o BKT – Drejtoria e Pergjithshme; Bulevardi ‘’Zhan D’Ark’’, 1001; Tirane, Albania
Tel: +355 4 22 81 550   Fax: +355 4 22 50 960   www.icc-albania.org.al