INVITATION to Individual Fellowships IF Info session in TIRANA 10 APRIL 2017

Agjencia Kombëtare e Kërkimit Shkencor dhe Inovacionit (AKKSHI), në bashkëpunim me Research Executive Agency (European Commission) dhe  Projektin e Asistencës Teknike për Programet Europiane në Shqipëri më datë 10 Prill 2017 (ora 09:30-16:00 tek  EU Info Centre, Tirana, Blv. Dëshmorët e Kombit, Pallati i Kongreseve, Tiranë) organizojnë eventin mbi Programin Marie Skłodowska-Curie Actions Individual Fellowships (MSCA-IF).
 Jeni të ftuar të bashkoheni tek aktiviteti, qëllimi i të cilit është  përmirsimi, promovimi dhe nxitja e  aplikimeve në (MSCA-IF 2017), pjesë e Horizon 2020.
 Temat e dikutimit do të jenë:
 -          Opportunities for funding within the Marie Skłodowska-Curie actions (including Individual Fellowships 2017 call).
-          How to submit an IF proposal.
-          Tips and tricks for a successful IF proposal
-          Euraxess, Services for mobile researchers
 Bashkëngjitur do të gjeni axhendën
 Lutem konfirmoni pjesëmarrjen tuaj brenda datës  08/04/2017 në  E-mailin: julian.zaimi@akti.gov.al;
 Pjesëmarrja juaj në këtë aktivitet do të ishte me shumë interes