Fakulteti i shkencave të edukimit - shtesat për master profesional dhe shkencor

Njoftojmë studentët se për Programet e Studimit të Ciklit të Dytë me Kohë të Plotë “Master Profesional” dhe “Master i Shkencave” kanë ardhur shtesat nga MAS sipas degëve të mëposhtme:

• Mësuesi për Ciklin e Lartë të Arsimit Bazë në lëndët Gjuhë- Letërsi   (5 kuota)
  • Mësuesi për Ciklin e Lartë të Arsimit Bazë në Histori-Gjeografi           (5 kuota)
  • Mësuesi për Ciklin e Lartë të Arsimit Bazë në Biologji-Kimi                 (10 kuota)
  • “Matematikë” me profil minor në “Informatikë”                                         (5 kuota)
  • “Histori-Gjeografi” me profil minor në “Edukim Qytetar”                         (5 kuota)
  • Mësuesi për Arsim Fillor                                                                               (5 kuota)

Rregjistrimi bëhet pranë sekretarisë mësimore deri më datë 09.01.2015.

DEKANATI