Dt. 05.06.2015. Ceremoni me rastin e 15-vjetorit të krijimit të Bibliotekës Austriake.

Më datë 5 qershor, ora 11:00, në sallën “Walter Höflechner” të Bibliotekës së Universitetit të Shkodrës do të zhvillohet dita përmbyllëse e aktiviteteve të zhvilluara me rastin e 15-vjetorit të krijimit të Bibliotekës Austriake në Shkodër.
Të pranishëm do të jenë: Ambasadori i Austrisë në Shqipëri, z. Thomas Schnöll; Zv.Rektori i Universitetit të Shkodrës, prof. as. dr. Fatmir Vadahi; drejtoresha e Bibliotekës Shkencore Universitare, znj. Alida Luka; ish-rektorët e Universitetit të Shkodrës prof. dr. Gjovalin Kolombi e prof. dr. Mahir Hoti; Konsulli i Nderit i Austrisë në Shkodër, z. Gjergj Leqejza, si dhe të tjerë inteleketualë e të ftuar, miq dhe bashkëpunëtorë te Bibliotekës Austriake në Shkodër.