Thirrja e Fondacionit Soros për artikuj akademikë në kuadër të Reformës Kushtetuese

Në kuadër të Projektit “Reforma kushtetuese nga perspektiva akademike dhe civile”, financuar nga Fondacioni Shoqëria e Hapur për Shqipërinë – SOROS, Qendra A.L.T.R.I dëshiron t’ju informojë lidhur me përfundimin e fazës së parë të anketimit si dhe me ecurinë e mëtejshme të zbatimit të Projektit. Më konkretisht, është parashikuar realizimi i takimeve me fokus grupe dhe thirrja për artikuj akademikë. Në kuadër të kësaj të fundit dhe me qëllim vjeljen e mendimeve nga bota akademike Fondacioni Soros, ka shpallur një thirrje të hapur për të thithur mendimet e ekspertëve të ndryshëm, në lidhje me Reformën Kushtetuese, përmes prezantimit të punimeve akademike.

Në dokumentin e bashkangjitur ndodhen të gjitha informacionet e nevojshme.