Seminare të organizuara nga Instituti Demokratik Amerikan (NDI) në Shqipëri, në periudhën Maj 2014 – Janar 2015, për të dialoguar dhe advokuar rreth çështjeve vendore.

Të rinjtë nga partitë politike dhe shoqëria civile së bashku për të dialoguar dhe advokuar rreth çështjeve vendore për të dialoguar dhe advokuar rreth çështjeve vendore.

Një cikël seminaresh iorganizuar nga Instituti Demokratik Amerikan (NDI) në Shqipëri, në periudhën Maj 2014 – Janar 2015,që do të sjellë së bashku një grup të rinjsh nga një spektër i gjerë i shoqërisë përfshirë partitë politike, organizatat e shoqërisë civile, studentë dhe grupe të tjera nga e gjithë Shqipëria. Temat që do të trajtohen në këtë cikë seminaresh do jenë: bazat e dialogut, identifikimi i problematikave, teknikat e hulumtimit, përdorimi i teknikave të reja të medias dhe rrjeteve sociale për organizimin e aktiviteteve, si dhe ndërgjegjësimi mbi çështje të caktuara në nivel vendor.

Vizitoni faqen e internetit www.ndialbania.org për më shumë informacion kudo të gjeni dhe formularin e aplikimit.

Afati përfundimtar për dorëzimin e formularit të aplikimit është data 13 Maj 2014