Dt. 06. 12. 2013. Shkrimtari i njohur bashkëkohor italian Claudio Magris në Universitetin e Shkodrës “Luigj Gurakuqi”

Ditën e premte, më 6 dhjetor 2013, në orën 10:30, në sallën e konferencave pranë Rektoratit të Universitetit të Shkodrës “Luigj Gurakuqi”, do të organizohet një takim me shkrimtarin e njohur bashkëkohor italian, Claudio Magris.

Për studentët, pedagogët dhe intelektualët e qytetit do të jetë një rast i mirë për t`u njohur gjerësisht me krijimtarinë e këtij autori.

Me këtë rast mund të blihen librat e këtij autori: “Microcosmi” dhe “Udhëtim pa mbarim” (L`infinito viaggiare), të përkthyer për herë të parë në shqip nga shtëpia botuese “Aleph”, me kontributin e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Italisë