Dt. 04. 04 2014. Konferenca VI Shkencore Ndërkombëtare me temë: “Modelet dhe harmonizimi i politikave fiskale të vendeve të IJL-së me Bashkimin Evropian”.

Instituti për Kërkime Shkencore dhe Zhvillim, Komuna e Ulqinit dhe Universiteti i Veriut “Argenti” organizojnë më 04 prill 2014 Konferencën VI Shkencore Ndërkombëtare me temë: “Modelet dhe harmonizimi i politikave fiskale të vendeve të IJL-së me Bashkimin Evropian”. Në këtë konferencë shkencore marrin pjesë ligjërues nga Mali i Zi, Shqipëria, Kosova, Serbia, Maqedonia, Bosnja, Hungaria, Bullgaria, Italia dhe Norvegjia.

Programi i Konferencës: Pjesa e parë ora 11: 00

Fjala hyrëse

Fjala përshëndetëse nga institucionet vendore rajonale

Ceremonia zyrtare e hapjes

Pjesa e dytë 11: 20-12:20

Në konferencë kumtojnë leksione nga fusha e politikës fiskale monetare të vendit dhe rajonit Prof. dr. Vuk Ognjanovic – Fakulteti për menaxhim dhe komunikacion

Prof. dr. Arben Malaj – Universiteti i Tiranës, Shqipëri

Prof. dr. Predrag Goranovic – Universiteti i Podgoricës, Mali i Zi

Bedri Hamza – Guvernator i Bankës Qendrore, Kosovë

Diskutime

Pjesa e tretë 12:30-15:00

Zhvillimi i konferencës - prezantimi i punimeve shkencore

Pjesa e katërt 15:00-15:15

Vlerësimi përfundimtar dhe rekomandues i punimeve të Konferencës VI Shkencore, prezantohet nga prof. dr.Shefket Krcic – Universiteti Internacional në Novi Pazar.

Konferenca shkencore do të mbahet, më datën 04.04.2014 në ora 11.00 në sallën e KK. Ulqin, Republika e Malit të Zi.