Data e fundit e pranimit të dokumentave për përjashtimin/reduktimin nga tarifa vjetore e shkollimit

Njoftohen të gjithë studentët që bëjnë pjesë në kategorinë e personave që nuk shikojnë/personave që nuk dëgjojnë, invalidët e punës dhe femijët e tyre, invalidët, paraplegjikë dhe tetraplegjikë dhe femijët e tyre, jetimët, studentët, të cilëve njëri nga prindërit i është ndarë nga jeta dhe familjet e tyre përfitojnë ndihmë ekonomike nga njësitë e qeverisjes vendore dhe ata që vijnë nga “familje në nevojë”, femijët romë, ballkano - egjiptianë, femijët nga prindër të dënuar politikë me heqje lirie, femijë të policëve dhe të ushtarakëve të Forcave të Armatosura të rënë ose të plagosur për shkak të detyrës, të prekurit nga sëmundja HIV-AIDS, se pranimi i dokumentave përkatës për përjashtim/reduktimin nga tarifa vjetore për shkollim për vitin akademik 2013-2014 do të bëhet deri më datën 31/12/2013.

Dega e Financës